MELDA TUNÇEL KİMDİR?

Gazeteci- Yazar  / TV ve Radyo Programcısı / Bireysel Gelişim Uzmanı

1990 yılında başladığı Sabah gazetesi ile medyaya adım atan Melda Tunçel , 1993 yılında Sabah ve Atv adına Londra’da muhabirlik yaptığı dönemde eğitimini Media Studies (Tv ve Radyo Programcılığı yanısıra Basın fotoğrafçılığı) olarak tamamladı. Mesleğine Haber Merkezi ve Polis muhabiri olarak başlasa da hemen her alanda haber ve röportajlara imza attı. Klass Fm – Londra Türk Radyosu program yapımcılığının yanı sıra Londra da yayınlanan Türkçe ve İngilizce gazetelerde yazarlık ve editörlük yaptı. Mesleki ve kişisel gelişimi için Londra’da almış olduğu spiritüel çalışmalarını 2006 yılından sonra gazetecilik ve televizyonculuk deneyimleriyle birleştirdi.

2004 yılında Türkiye’ye dönüşü ile birlikte dergilerde editörlük ve genel yayın koordinatörlüğü yaptı. Ayrıca; Posta Gazetesi hafta sonu eklerinde haber ve yazılar yazdı, Pozitif dergisinde telifli yazarlık yaptı. Kanalturk Tv’de başladığı ‘Melda Tunçel ile 44+ ‘programı ile dikkatleri çeken konseptini hemen ardından Airport tv de aynı isimle taşıyarak, hafta içi her gün günde 3 saat canlı yayın ile aralıksız devam etti.

Atv- Avrupa’da yayınlanan ‘Ramazan sohbetleri ‘adlı programla da kendini gösteren Melda Tunçel; hafta içi her gün hazırlayıp sunduğu YAŞAM MİMARI adlı programı ile hafta içi her gün Cem Tv ekranlarından izleyicisi ile buluştu.

2013-2015 yıllarında Posta Gazetesi’nde ve POZİTİF dergisinde yine aynı konu başlıkları ile haber ve röportajlar yazdı

Londra’da başladığı ve İstanbul’da devam ettiği spiritüel çalışmaları ve bireysel gelişim eğitimlerini uygulayıcı ve uzman eğitmen olarak tamamlayan Melda Tunçel Yaşam Koçluğu – NLP Uzmanlığı- Aile Dizimi Uygulayıcısı olarak çalışmalarına yurtiçinde İstanbul başta olmak üzere; Ankara , İzmir, Edirne, Denizli, Adana, Bodrum, Antalya şehirlerinde ve yurtdışında Almanya, İngiltere, KKTC de devam ediyor.

Yaptığı araştırmalarla Anadolu Fheng Shui alanında  Dilek , niyet, bereket, şükür konularında seminer ve konferanslar veren, olumlu düşünme, niyetin gücü ve dua enerjisi hakkında pek çok kişinin dileklerinin gerçekleşmesine vesile olan Melda Tunçel grup ve bireysel çalışmalar yapmaya devam etmektedir.

2010 yılında çıkan ‘ÖĞRENDİM’ isimli geliştiren öğretici şiirleri isimli meditatif bir CD albümü bulunmaktadır.

 

Aldığı eğitimler ve yetkili olduğu uzmanlık alanları :

–             Innovative NLP & Coaching ACADEMY NLP uzmanlığı

–             Innovative NLP & Coaching ACADEMY Life Coach

–             Quantum Touch (Duran Türkoğlu)

–             Sprituel Enstitü (Londra) Family Constellation (Aile Dizimi)

–             Melek Enerjileri (Seçil Damar)

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir